Szenzoros integrációs terápia iránt érdeklődő családok számára, a közös munka mindenképp egy életkorspecifikus, és aktuális állapothoz illeszkedő felméréssel indul, a gyermekhez igazodva, egy vagy két ülésben. A tesztek között van kérdőíves, eszköz nélküli és eszközös vizsgálat is, melynek során minden szenzoros érzékelési terület megfigyelésre kerül. A felmérést, szükség esetén kiegészítheti reflexvizsgálat és/vagy rajzvizsgálat.
Az általam használt, felmérésre szolgáló diganosztikai eszközök:
– Szenzoros és mozgásos élmények kérdőíve
– Strukturált megfigyelések és mozgásszekvenciák vizsgálatára szolgáló feladatgyűjtemény
– Dél-kaliforniai Szenzoros Integrációs Teszt (SCSIT)
– Anzalone csecsemővizsgálat
Reflexvizsgálat (Kiegészítő vizsgálat)
Az idegrendszer érettségéről, és az esetleges fejlődési eltérésekről segít pontosabb képet kapni, az alapvetően újszülött- és csecsemőkori reflexek (ún. primitív reflexek) kiválthatóságának vizsgálata. Ezek a reflexek egy meghatározott rendben, mintegy láncolatként kell, hogy megjelenjenek a normál fejlődésmenetben támogatva ezzel az érzékelés és észlelés területének, illetve a mozgás- és testtartási képességek érését.
A reflexintegráció felmérése egyszerű mozgásos, és eszköz nélküli feladatokkal történik.
Rajzvizsgálat (Kiegészítő vizsgálat)
Nagyobb gyermekek esetén, az emberrajz ábrázolásból, illetve a rajzolás közben felvett testhelyzetekből, szem-kéz koordinációs működésből, releváns megfigyeléseket lehet végezni az idegrendszer működésével kapcsolatban.
A feladathoz csupán papírra, ceruzára és szárnyaló fantáziára van szükség.
FIGYELEM!
Szenzoros integrációs vizsgálatot kizárólag 0-5 éves korú gyermekek esetén végzek! 5 éves kor felett nem tudok vizsgálatra fogadni gyermekeket!